Petek

Krzysztof Petek gościem klubu „Włącz ciekawość”

Za nami kolejne spotkanie w ramach działalności klubu „Włącz ciekawość”. Zapowiedziane było spotkanie z Serhyjem Syniukiem – doktorem historii, pisarzem i tłumaczem literatury polskiej oraz Krzysztofem Petkiem – pisarzem, politologiem i podróżnikiem. Niestety, bardzo ważne sprawy zawodowe spowodowały, że do Gniezna nie mógł przyjechać Serhyj Syniuk. Wytłumaczył się zresztą ze swojej nieobecności osobiście, łącząc się z Krzysztofem Petkiem telefonicznie. Mógł więc powiedzieć kilka słów bezpośrednio do zgromadzonej publiczności.
Spotkanie, które w charakterze prelegenta poprowadził Krzysztof Petek, było zarazem promocją książki „Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny” autorstwa obu panów.
Pan Krzysztof wywiązał się ze swojej roli znakomicie. Najpierw, z pomocą prezentacji multimedialnej barwnie opowiadał o swoich podróżach po świecie. Oglądaliśmy zdjęcia mi. in. z Brazylii, Rosji, Rumunii. Potem przenieśliśmy się do Ukrainy. Pojawiły się wątki wojenne, prelegent opowiadał o kulisach powstania książki. Między Panem Krzysztofem a publicznością wywiązała się rozmowa o wojnie, stosunkach politycznych i kwestiach narodowościowych, które dzieliły i dzielą Ukrainę i kraj, który na nią napadł – Rosję.
Ostatnim akordem spotkania było składanie autografów na książkach zakupionych przez biorącą udział w spotkaniu publiczność.
Wykład odbył się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content