Kamishibai – teatr wielkich możliwości

„Dawno, dawno temu…” albo: „Za górami, za lasami…”, można też: ” Była sobie raz…” lub „Chcecie bajki, oto bajka…”
Pomysłów jak zacząć snuć opowieści jest mnóstwo. Działa tutaj zasada odwrotna od tej, którą popularnie zwykliśmy przytaczać, mianowicie „początki są trudne” – tutaj to ich rozwinięcie bywa kłopotliwe.

A my mamy na to radę!
Mamy propozycję dla tych, którzy chcieliby opowiadać długo i zajmująco, jak to się mówi: „nie przystawać w biegu i nie zwalniać tempa”.
Odpowiedź to nasze warsztaty kreatywnego opowiadania, podczas których Katarzyna Wilczkowska wtajemnicza w zasady funkcjonowania teatrzyku kamishibai. Można dowiedzieć się jak działa tajemnicza skrzyneczka, jakie historie warto wykorzystać i jak stworzyć swoją bajkę. A przede wszystkim jak stać się zajmującym bajarzem i bajarką.

Teatr kamishibai pozwala zresztą na wiele innych sposobów jego wykorzystania. Dzięki opowieściom terapeutycznym może być orężem w walce z trudnościami wieku dziecięcego. Może stać się formą wspólnej zabawy z dzieckiem, z którym przygotujemy historię i ilustrację do rodzinnego przedstawienia. Może być sposobem na pracę z seniorami dotkniętymi demencją, czy osobami z niepełnosprawnością.

Pozwala też na kreatywne wariacje i zabawę. Co jeśli dołożymy dźwięki? A co jeśli narysujemy bohaterów w trakcie przedstawienia?

To już ostatnia szansa na udział w warsztatach, a ich uczestnicy mogą liczyć na stosowne zaświadczenia.

Gorąco zachęcamy do udziału – dziś o godz. 17.00, budynek Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Gnieźnie.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zdjęcia Ania Farman

 

UDOSTĘPNIJ
Skip to content