314730479_1188476102088397_7584126680194736889_n

Filia nr 2 “Pod Sówką” w listopadowym klimacie

Listopad kojarzy się z ponurą pogodą i długimi wieczorami. Bibliotekarze z Filii nr 2 „Pod Sówką” starali się przełamać te przekonania i jesienny miesiąc wypełnili szeregiem atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych czytelników.

Początek miesiąca był wypełniony konkursami i zabawami związanymi z Dniem z Postaci z bajek. Dzieci pomagały postaciom bajkowym odzyskać utracone przedmioty, zdrapywały ich wizerunki ukryte pod czarną farbą… Wspaniałe prace znalazły swoje miejsce na specjalnym słupie ogłoszeniowym.

Bardzo ważną postacią bajkową jest pluszowym miś. I to jemu był poświęcony kolejny tydzień. Najcudowniejsza zabawka małych i dużych  miała swoje święto 25 listopada.

Od tego dnia na dzieci czekała miła niespodzianka. Podczas wypożyczania książek mogły się przytulić do bibliotecznych misiów, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Aż przeszliśmy do andrzejkowych wróżb. Całe rodziny wróżyły sobie przyszłość z tytułów odkrywanych książek. Wróżba była zachętą do wypożyczenia konkretnej pozycji wskazanej przez los. Książka jak zawsze powiedziała prawdę.

Kalendarz nietypowych świąt zachęcił po raz kolejny do wypożyczania i czytania książek również w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content