58ba9ffd-6a2d-48ba-bc0a-fe27354a3b6b

Cyfrowy Plac Zabaw bierze na warsztat… zakładki

TADAM! Wczoraj zainaugurowaliśmy Cyfrowy Plac Zabaw w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2024. A zaczęliśmy od czegoś, co przy czytaniu – zwłaszcza długich książek – jest bardzo przydatne, czyli od… zakładek.

Uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie zaprojektowali swoje autorskie zakładki, tyle w programach graficznych. Było projektowanie praktyczne, było i o projektowaniu w teorii, ale też o druku 3D. Prowadzący warsztaty – ZiP Zabawa i Programowanie – opowiedzieli młodzieży, jak działa drukarka 3D i jak ta technologia zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.