C/Z/YTAT na weekend: „Kleks. Nowy początek”

Delikatnie musnęła opuszkami palców powierzchnię wody i Nowy Jork znikł, a w jego miejsce pojawił się nowy obraz przedstawiający Krainę Bajek. W jej centrum znajdowała się Akademia pana Kleksa. Otaczały ją dziesiątki bajek, dłuższych i krótszych, dobrze znanych i nieco zapomnianych, lubianych i tych, których dzieci się odrobinę boją… Oglądane z góry, wyglądały jak komórki w plastrze miodu w dużym powiększeniu. W najbardziej ponurym, zimnym i niedostępnym miejscu na krawędzi baśniowego świata znajdowało się Królestwo Wilków. Wiktoria dotknęła tego miejsca i przez chwilę patrzyła w oczy swojemu odbiciu”.

Już za chwilę – w przyszłą sobotę (22 czerwca od godz. 11:00) w Parku Trzech Kultur – nasz VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem, więc nie mogło być innego wyboru niż „kleksowy”. Nasz CZYTAT na weekend pochodzi z książki „Kleks. Nowy początek”. To opowieść stworzona na podstawie nowej ekranizacji Akademii Pana Kleksa (weszła na ekrany na początku tego roku). I choć pozostajemy w świecie wymyślonym przez Jana Brzechwę, to nowa Akademia jest uwspółcześnioną i luźną adaptacją pierwowzoru; i na przykład – zamiast Adasia Niezgódki, mamy dziewczęcą bohaterkę – Adę Niezgódkę.

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece – zachęcamy do lektury, ale zapraszamy też byście sami odwiedzili baśniowy świat Pana Kleksa. Wystarczy pojawić się na naszym Pikniku Czytelniczym z Panem Kleksem. Obiecujemy – będzie magicznie!

VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem jest realizowany w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.