Dobre czytadło

Książki polecane przez nas w zakładce „Dobre czytadło” obejmują głównie pozycje z literatury obyczajowej, nie stronią od wątków romansowych i zwykle kończą się szczęśliwie, ale przede wszystkim dobrze się je czyta. Z czystym sercem rekomendujemy.

 

„Światło, które utraciliśmy” Jill Santopolo

Niezwykle wzruszająca i autentyczna historia miłości i trudnych życiowych wyborów. Do zalecanych przygotowań przed czytaniem, dopisujemy konieczność zaopatrzenia się w chusteczki higieniczne. Oprócz góry emocji jakie wywołuje powieść, wspomnieć trzeba o niecodziennej formie przypominającej list. Lektura pozostawia czytelnika z rozedrganymi emocjami i refleksją nad istotą relacji w związku.

 

„Promyczek” Kim Holden

Historia, która przede wszystkim wzrusza. Niezwykle szczera i ciepła powieść o ważnych dla każdego z nas wartościach. O pielęgnowaniu wewnętrznego dziecka i umiejętności doceniania każdego dnia. To także powieść o miłości i trudnościach, jakie napotyka ona we współczesnym zabieganym i skoncentrowanym na konsumpcji świecie.

 

„Schwytać szczęście” Dorota Milli

Tytułowe „chwytanie szczęścia” to domena tych, którzy na brak optymizmu nie mogą narzekać, tak jak bohaterka powieści – Hanna. Perypetie młodej kobiety z zderzeniu z niesprzyjającymi wydarzeniami poniosą czytelników nad Bałtyk i w sam środek historii miłosnej. Będzie zabawnie i bardzo pozytywnie.

 

„Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” Agnieszka Krawczyk

To pierwsza część trzytomowej sagi „Uśmiech losu” i zarazem początek perypetii lokatorów tytułowej Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą na krakowskich Dębnikach. Powieść doskonale oddaję atmosferę starych kamienic i ich mieszkańców. To ciepła opowieść o zwykłych ludziach i ich rozterkach bliskich każdemu z nas.

 

„Na dnie duszy” Anna Sakowicz

Intrygująca historia pełna rodzinnych tajemnic, z niespodziewanymi zwrotami akcji. To także historia o rodzinie – jej znaczeniu i doświadczeniach, które otrzymujemy w mentalnym spadku. Znakomicie trzyma w napięciu dlatego i się od niej oderwać.

 

„Kobiety z Czerwonych Bagien” Grażyna Jeromin-Gałuszka

Wzruszająca historia pięciu pokoleń silnych kobiet zamknięta w stuletniej opowieści. Wciągająca niczym tytułowe bagna i jednocześnie niezwykle bezpośrednia w przekazie – czujemy się zupełnie tak, jak gdyby ktoś opowiadał nam swoje życie. Zajmująca i przejmująca jednocześnie.

Skip to content