Spotkanie autorskie z Anną Seniuk

Jesień tego roku inaugurujemy wyjątkowo, bo spotkaniem z jedną z największych polskich aktorek – Anną Seniuk. Pragniemy zaprosić Państwa na to wydarzenie 5 września o godz. 18.00. Pretekstem do rozmowy z aktorką będzie wydana kilka lat temu książka „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” i pod takim właśnie tytułem odbywa się nasze wydarzenie. Rozmowę z aktorką poprowadzą: Anna Dzionek i Wiktor Koliński. Bezpłatne zaproszenia na spotkanie, które odbędzie się na Dziedzińcu Starego Ratusza można odebrać w naszych Bibliotekach. To pierwszy, z trzech zaplanowanych, tygodni wypełnionych atrakcjami jubileuszowego dziesiątego już Festiwalu Literackiego PRETEKSTY.

Myśląc o Anni Seniuk trudno nie zanucić muzycznego tematu z filmu „Czterdziestolatek”: Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień… Właśnie ta filmowa kreacja Magdy Karwowskiej sprawiła, że Annę Seniuk pokochały miliony polskich widzów.
Obok kariery filmowej, dla Pani Anny zawsze najważniejszy był teatr. Najpierw Stary Teatr w Krakowie, gdzie została zaangażowana zaraz po dyplomie. A z biegiem lat Anna Seniuk grała na najważniejszych scenach kraju: warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza, wreszcie w Teatrze Narodowym. Od lat 70-tych współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Do tej pory wystąpiła w ponad stu słuchowiskach. W jej repertuarze znalazły się role komediowe, jak i dramatyczne. Od końca lat 90-tych jest profesorem na Warszawskiej Akademii Teatralnej.

Wydarzenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.