Teatr cieni zainspirował małych reżyserów – Czwartkowe Inspiracje

Kto nie pamięta z dzieciństwa teatru cieni, który odgrywał się czasami samoistnie przed zaśnięciem na ścianach sypialni, gdy konar drzewa zdawał się ręką straszydła przyprawiającą o dreszcze? Podobny teatr cieni odbył się w Wypożyczalnie dla Dzieci podczas Czwartkowych Inspiracji. Tym razem jednak nie było strachu, a dobra zabawa. Reżyserami tego teatru były same dzieci, a wystawianą sztuką baśń braci Grimm „Zając i jeż”. To właśnie postaci z tej baśni zostały przedstawione jako ruchome kukiełki, które – dzięki skierowanemu światłu – odegrały swoje role w teatrzyku cieni. Przyznajcie, że gra świateł to świetna zabawa –  możecie się nią śmiało inspirować. A kolejne Czwartkowe Inspiracje już 3 października o godz. 16:00. Oczywiście w czwartek, bo przypominamy, że to od września nasze Inspiracje są Czwartkowe!

„Czwartkowe Inspiracje” to część projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.