Duchy, upiory i fantastyka – czyli I dzień PRETEKSTÓW

„Karolek próbował zasnąć. Leżąc w trumience, ściskał pluszowego nietoperza, ale sen nie nadchodził, przeganiany uporczywym bólem brzucha. Dzisiejsze badanie… Było takie trudne! Mamusia mówiła, żeby nie gryzł pani dentystki. I prawie się udało. Dzielnie siedział w fotelu przez godzinę. Gdy jednak dentystka kciukiem dotknęła jego długiego kła, nie wytrzymał i chaps! Ugryzł.” (Sylwia Błach  „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”)
„Aleksander Dymitriewicz Skórzewski wypaplał, że jest pan bez grosza, potrzebuje pan znacznych funduszy na badania, a przy tym można zaufać pańskiej ogromnej wiedzy, połączonej z pomysłowością i duchem przygody. – Z tym duchem przygody smarkacz trochę przesadził – mruknął lekarz na wpół do siebie.” (Andrzej Pilipiuk „Szewc z Lichtenrade”)
Lubicie duchy (lub inne upiory)? 4 września, w pierwszy dzień PRETEKSTÓW czekają Was iście „duchowe” przeżycia. Ale wcale w nie tak oczywistym znaczeniu. Na pewno jednak oboje Autorzy (choć dla różnych grup Czytelników) zabiorą Was w swoje magiczne, fantastyczne i nieco mroczne światy.
4.09.2024
10:00 – spotkanie z Sylwią Błach / Dom Sąsiedzki pod Sówką / ul. Staszica 12a
18:00 – spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem / aula Medyka / ul. Mieszka I 27
Festiwal PRETEKSTY dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.