spotkanie autorskie

Zbliżenia: Spotkanie z Barbarą Nowacką

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Zbliżenia”. 5 kwietnia, o godzinie 18:00 w Czytelni Biblioteki Głównej będziemy gościć Barbarę Nowacką.

Barbara Nowacka, Gnieźnianka. Zamiłowanie do literatury i pisania odkryła u siebie już w dzieciństwie. Początkowo pisała wiersze, dopiero po latach zrozumiała, że pisanie prozy jest jej prawdziwą pasją. Proces tworzenia i kreowania świata bohaterów powieści przynosi jej niezwykłą satysfakcję. Z wykształcenia diagnosta laboratoryjny, od lat związana ze służbą zdrowia, obecnie pracuje w administracji samorządowej. W wolnym czasie prócz pisania uwielbia słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale oraz spędzać czas ze swoim psem. Niepoprawna romantyczka, tworząca w nurcie young adult. Powieść „Ponteria” jest pierwszą, ale na pewno nie ostatnią w jej dorobku.

“Siedemnastoletnia Kornelia od dawna podejrzewa, że nie jest taka, jak reszta rówieśników.
Gdy pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej mama, dziewczyna zaczyna doświadczać przerażających wizji. W ten sposób dowiaduje się, że odziedziczyła wyjątkową moc.
Jako istota zwana ponterią, ma za zadanie przeprowadzać dusze między światem żywych i umarłych. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem postanawia wykorzystać niezwykłe umiejętności, by odnaleźć mamę i sprowadzić ją do domu. Nie wie jeszcze, że aby zrealizować tę niebezpieczną misję, będzie musiała nie tylko przenieść się do innego wymiaru i stanąć oko w oko z okrutnymi gargulogonami, ale także zmierzyć się z długo skrywaną prawdą o swojej rodzinie.
Prawdą, której wolałaby nigdy nie poznać…”

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content