Postmodernizm jest przewrotny, współczesny i ma wiele twarzy, w tym również w architekturze. W polskich miastach, z Gnieznem włącznie, charakterystyczne budynki dla tego nurtu powstawać zaczęły po transformacji ustrojowej w 1989 roku, zaś twórczynie wystawy „Społeczna historia Gniezna – postmodernizm”, będącej zwieńczeniem tematycznych warsztatów, urodziły się już w czasie, kiedy postmodernistyczna architektura przestaje dominować w przestrzeni publicznej. Jak zatem odbierają tę nową, ale nie najnowszą historię i gnieźnieńskie budynki? O tym będzie można się przekonać już 4 grudnia (poniedziałek) o godz. 10.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.
Zapraszamy na wernisaż tej niezwykłej wystawy, gdzie siedem uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego, czyli Kinga Juszczyk, Alicja Kubiś, Julia Kierzenkowska, Sandra Olejniczak, Marcelina Owczarek, Julia Raźniewska i Zofia Żuchowska, opowiedziały o wybranych przez siebie postmodernych obiektach w grodzie Lecha.
9. Festiwal Fyrtel dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: “Kultura – Interwencje 2023”.