zapr dawid (1)-1

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii “Rodzina zastępcza” Dawida Stube

Państwo Bąkowscy małżeństwem są od 36 lat, a 21 lat pełnią rolę rodziny zastępczej. W tej chwili w domu jest 15 dzieci. Wszystkie uczęszczają do szkoły. Pomysłem autora fotografii było udokumentowanie i przedstawienie szerszej publiczności ich zmagań z codziennością.

Alina i Marek Bąkowscy są postaciami o sercach wielkości wszechświata, to w jaki sposób udaje im się wychować dzieci często z trudnych rodzin i sprawić, by stały się młodymi, pewnymi swoich możliwości, szczęśliwymi ludźmi.

Dawid Stube – Fotograf. Pedagog. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem utworzył studio Fotostube w Gnieźnie. W fotografii poszukuje przede wszystkim ludzi i ich historii. Intymnych spojrzeń.

Twierdzi, że zanim ocenimy człowieka, warto najpierw spróbować poznać jego historię. Za swój 4 letni projekt Zespół Kociego Krzyku otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Uważa, że tak naprawdę to od nas zależy, czy chcemy kogoś zrozumieć. Wszystko sprowadza się do kwestii słuchania drugiego człowieka.

Laureat konkursów: Grand Press Photo, Fotografii Teatralnej , Wielkopolska Press Photo. Wyróżniony min: International Photography Awards. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych min. FotoArtFestival, Bielsko-Biała, Rybnicki Festiwal Fotografii, Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.
(dawidstube.pl)

Wernisaż odbędzie się 29 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00 w BPMG, ul. Staszica 12a.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content