Manga od zaplecza(7) — kopia

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Pawłem Dybałą

O naszym przyszłotygodniowym gościu można powiedzieć wiele: adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ , tłumacz, znawca popkultury i kultury orientu.
My ograniczymy się do jednego: Paweł Dybała to po prostu niezwykle interesująca osoba! Ze swojej pasji do japońskiego komiksu uczynił sposób na życie. Na język polski tłumaczył takie hity wydawnicze jak Bleach czy Fullmetal Alchemist. W pracy naukowej zajmuje się wszystkim, co wyda mu się interesujące – od lingwistycznych zawiłości języka japońskiego po kwestie związane ze sztuczną inteligencją.
Jeśli chcecie o jego pracy i pasji posłuchać więcej, zapraszamy w czwartek, 20.10 o godzinie 18.00 do czytelni Biblioteki Głównej (Mieszka I 16).
Spotkanie poprowadzi Wiktor Koliński – pasjonat mang, szef zaprzyjaźnionego Klubu Fantastyki Fantasmagoria, tegoroczny laureat Myszki Marcysi.
Mamy też niespodziankę – jeden z uczestników spotkania opuści czytelnię bogatszy o bon upominkowy do pewnego popularnego sklepu z mangami i gadżetami. Może to Tobie się poszczęści?
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.