Noe

Zapraszamy na Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez Kurtyny”

Ślemy do Was kolejne zaproszenie! Tym razem na spektakle w ramach Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych „Bez kurtyny”. Tym razem przestrzenią sceniczną będzie Dziedziniec Starego Ratusza. A na nim naprawdę spektakularny pokaz twórczości Adama Walnego – twórcy autorskiego teatru przedmiotu “Walny Teatr”, lalkarza, reżysera teatru lalek i edukatora.
Czego można się spodziewać w dwa lipcowe wieczory z przedstawieniami Walnego? Na pewno niesamowitej scenografii, która współgra z aktorem i tworzy nadzwyczajną przestrzeń. W prezentowanym w piątek 8 lipca spektaklu „Noe” pojawią się instrumenty, ale nie tylko one będą bohaterami opowieści. Historia dyrygenta, który zostaje sam bez członków orkiestry, to historia tworzona na żywo wraz z publicznością.
Następnego dnia „Hamlet”. To spektakl z wykorzystaniem marionetek podwodnych oraz lalki bunraku (wywodzącej się z japońskiego teatru lalki, która zachwyca kunsztem wykonania i ruchem przypominającym ludzki).
Na oba wydarzenia zapraszamy na g. 18.00 na Dziedziniec Starego Ratusza, piątek (8 lipca) i sobotę (9 lipca).

Wydarzenia odbywają się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Mecenasem wydarzenia jest firma BestPol.