448256949_964325692040658_1443467361559796184_n

Zapoznawcza sobota – Velux Gniezno w Domu Sąsiedzkim pod Sówką

Były kiedyś zapoznawcze wieczorki, to mogą być i zapoznawcze soboty. Taką sobotę – pod hasłem „Poznajmy się” – przeżyliśmy dwa dni temu w Domu Sąsiedzkim pod Sówką. Odwiedzili nas pracownicy firmy Velux Gniezno z dziećmi. Nie były to odwiedziny przypadkowe – to dzięki grantowi przekazanemu naszej Bibliotece przez Fundację Pracowniczą VKR z rekomendacji fabry Velux w Gnieźnie zakupiliśmy dodatkowe wyposażenie do Digital Kids – cyfrowego placu zabaw, który od marca znajduje się w naszym Domu Sąsiedzkim przy Staszica 12a.

W niełatwych czasach dla kultury ogromnie doceniamy wsparcie okazane nam przez firmę Velux. Dlatego uznaliśmy, że warto bliżej przedstawić naszym partnerom inicjatywę bibliotecznego domu sąsiedzkiego. Chcieliśmy pokazać, czym jest współczesna biblioteka i jak atrakcyjnie można spędzać czas wokół książki i literatury. Motywem przewodnim naszej zapoznawczej soboty były z książki czytane różnymi zmysłami – czytaliśmy nosem, ręką, oczami, uszami. Były książki zapachowe, trójwymiarowe i dźwiękowe. Był też pewien biblioteczny gryzoń – Myszka Marcysia, który dosłownie pożera książki! A skoro zapoznawcza sobota, to i musieliśmy potańczyć, i to na balu Kopciuszka! Kręciliśmy się na parkiecie, a potem zakręciliśmy… literackim kołem fortuny! Wisienką na tym zapoznawczym torcie były oczywiście zajęcia w Digital Kids, przeprowadzone przez naszego partnera ZiP Zabawę i Programowanie. Jak zawsze hitem były własnoręcznie zaprojektowane i wypieczone! breloczki oraz zdalnie sterowane pojazdy!

Możemy chyba powiedzieć, że poznaliśmy się od najlepszej strony! Dziękujemy firmie Velux Gniezno za wspólną sobotę!