dav

Zakończyły się szkolenia w ramach projektu „Rozczytana koalicja”

Zakończył się trwający od września do końca października cykl szkoleń dla nauczycieli, pracowników Biblioteki Publicznej miasta Gniezna oraz instytucji wchodzących w skład „Rozczytanej Koalicji” programu Narodowego Centrum Kultury „Blisko”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się „Czytanie pełne wrażeń, jak pomóc dziecku odkryć moc czytania i siłę płynąca z książek” czyli spotkanie z Małgorzatą Swędrowską, wieloletnim nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, twórcą koncepcji czytania wrażeniowego oraz autorką książek dla dzieci.

Uczestnicy spotkania, nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy, rodzice, dowiedzieli się jak czytać wrażeniowo, na czym polega ta metoda pracy z dziećmi na zajęciach poświęconych literaturze.

Również pozostałe szkolenia, przygotowane przez Fundację Good Culture, były niezwykle ciekawe i treściwe. Uczestnicy wzięli udział między innymi w spotkaniach o takiej tematyce jak: Czytanie przez doświadczanie, Budowanie marki w social mediach i standardy obsługi klienta, Pokolenie “Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń i skuteczne formy pozyskiwania nowych grup czytelników, Promocja książki dziecięcej, Nowe technologie w animacji czytelnictwa, Storytelling i tworzenie podcastów w bibliotece czy Biblioteka jako centrum i przestrzeń lokalnego życia kulturalnego.

Spotkania odbywały się w filiach BPMG oraz CEK BAZA.

Szkolenia odbyły się w ramach projektu „Rozczytana koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content