330268194_591240745828864_5667302790371073454_n

Zakończyły się ferie w Bibliotece

Choć tegoroczne ferie zimowe zupełnie nie przypominały tych śnieżnych sprzed wielu, wielu lat, to chyba nasi uczestnicy zaliczą je do udanych.  Nudy nie było.

Biblioteka  Publiczna Miasta Gniezna zorganizowała szereg różnorodnych zajęć, popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę, a przede wszystkim ukazujących naszą bibliotekę jako miejsce świetnej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed smartfonem lub komputerem. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

W filiach bibliotecznych swoje podwoje otworzyła Pracownia Zaśnieżonej Sowy.

Trzeba przyznać, że pomysłowości i kreatywności naszym uczestnikom nie brakowało. Dzieci stworzyły piękne, zimowe prace. W ruch poszły nożyczki, otworzona została spora ilość klejów i skorzystano z niezliczonej ilości kolorowych papierów  i innych materiałów.

Wypożyczano i czytano wspaniałe opowieści w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zimowy klimat zagościł w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w Filii nr 2 na ul. Staszica 12a i w Filii nr 9 na os. Orła Białego. Okres ferii zdecydowanie sprzyjał kreatywnej pracy. Czytelnicy niezwykle zaskoczyli swoją twórczością i stworzyli bałwanki, zakładki do książek, prace przestrzenne z wykorzystaniem materiałów dostępnych na miejscu. Cieszymy się, że biblioteka staje się ,,trzecim miejscem”, gdzie w przyjaznej przestrzeni można rozbudzić swoją kreatywność.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content