zakochajsiewczytaniuuu (1)

Zakochani w …czytaniu

Choć na co dzień mamy wiele okazji do okazywania uczuć, nie zawsze umiemy z nich korzystać. Dlatego Święto Zakochanych jest takim pozytywnym impulsem, by powiedzieć bliskim „kocham”.

Miłosne wyznania można skierować nie tylko do partnera czy partnerki, ale przecież i do rodziców, dzieci, ukochanego czworonoga czy największej pasji. Do tej ostatniej z wymienionych zachęcali bibliotekarze z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Zaprosili oni czytelników do walentynkowej zabawy i podzielenia się wyznaniem miłości do książek. Na zaproszonych czekały specjalne zakładki z miłosnym cytatem, słodkości i zagadki dla najmłodszych, czytelnicze polecenia książek z gorącym uczuciem spisanym na kartach powieści. W Bibliotece Głównej (ul. Mieszka I 16) można było zabrać na randkę w ciemno ukryty pod opakowaniem tytuł, a w Filii nr 2 (ul. Staszica 12a) zniszczyć papierowe dowody nieodwzajemnionego uczucia. Do środy trwa jeszcze specjalny ranking przygotowany w Wypożyczalni dla Dzieci (ul. Mieszka I 15). Można oddać głos na najukochańszego bohatera literackiego. Miejska książnica za pośrednictwem swojego profilu FB wyemitowała także fragment książki „Marzenia mają twoje imię” Karoliny Klimkiewicz – w lektora wcielił się Dariusz Pajkert.

To nie pierwszy rok, w którym Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza czytelników do wspólnego świętowania Dnia Zakochanych. I na pewno nie ostatni. Zaś na wszystkie pozostałe dni roku miejska książnica pozostawia szczególne zalecenie swoim czytelnikom – pielęgnowania swoich uczuć do literatury poprzez regularne odwiedzanie jej siedziby.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content