zdkigorkopa2

Zakładka do książki

Czytając wieczorem razem z dzieckiem książkę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, czasami przerywamy czytanie bo dziecko staje się śpiące. Aby wrócić na drugi dzień do odpowiedniego fragmentu tekstu zaznaczamy to miejsce w różny sposób. Niektórzy zaginają rogi, inni kładą rozłożoną książkę okładką do góry. Jednak najbardziej praktycznym rozwiązaniem podczas przerwy w lekturze jest stara, poczciwa zakładka. Warto pokusić się o własnoręczne wykonanie oryginalnej zakładki razem z dzieckiem.
Warto wziąć przykład z naszego kolegi Igora Kopy od niedawna pracującego w gnieźnieńskiej bibliotece. Jego zdolności plastyczne i kreatywność przyczyniły się do stworzenia prawdziwie artystycznych zakładek do książek. Zdobyły uznanie i zostały nagrodzone przez serwis dla bibliotekarzy „Lustro Biblioteki”.
Przekazujemy przepis na zakładkę ze strony „Mała Książka -Wielki Człowiek”

“Materiały
Co będzie potrzebne? W zasadzie tylko kartka papieru i dobre chęci. Reszta zależy od waszej inwencji. Nożyczki, klej, kredki, farby, naklejki, złotko z czekolady… – cokolwiek, co pomoże stworzyć ulubioną postać z bajki, zwierzątko czy superbohatera. To co? Zaczynamy?
Inspiracje
Każdy rodzaj pracy twórczej wymaga pomysłu. To dobra okazja, żeby zapytać malucha o ulubionego bohatera i wspólnie zastanowić się, jakie są jego cechy szczególne. Może jest bardzo kolorowy i potrzebna będzie cała gama kredek. A może ma skrzydła i trzeba wymyślić, z czego je zrobić. Ten pierwszy etap zabawy pomoże dziecku zaangażować się w projekt. Ze starszym dzieckiem możecie poszukać inspiracji w Internecie. Nas urzekła ta: https://pl.pinterest.com/pin/262194009530228317/ i to właśnie ją możecie wspólnie wykonać.„

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content