Zagrali (w Czytelni) i Poszli – niezwykły koncert wśród książek

W sobotę wieczorem Czytelnia Biblioteki Głównej zamieniła się w kameralną salę koncertową. Na „scenie” wśród książek (ta akustyka!) zespół Zagrali i Poszli zagrali niezwykły (choć nie pierwszy!) koncert akustyczny. Literackim antraktem dwugodzinnego koncertu była rozmowa o tekstach piosenek, którą poprowadził Dariusz Pajkert (i który sam jest muzykiem). Koncert odbył się bowiem w ramach modułu projektu „Królewskie Gniezno Czyta… teksty piosenek”. I z dyskusji, i samego koncertu jasno wynika, iż piosenka z dobrym tekstem, tekstem literackim, tekstem „o czymś”, wciąż ma przed sobą przyszłość. A dla wielu fanów muzyki jest czymś bardzo istotnym. Koncert w Czytelni, również w warstwie muzycznej, był znakomity. Z ciekawostek – perkusista ZiP Darek Jóźwiak wykonał „Ring of Fire” Johnny’ego Casha. Usłyszeliśmy też „Bezimiennego wędrowca”, czyli autorską interpretację „Wayfaring Stranger”. Do tej tradycyjnej amerykańskiej melodii lider ZiP Andrzej Janka napisał polski tekst.

Koncert odbył się w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.