ZiP akustycznie tło fb

Zagrali i Poszli – koncert akustyczny 8 października w Czytelni Biblioteki Głównej

W dobrych czasach dawnego radia były tak zwane „audycje słowno-muzyczne”. My zapraszamy na coś podobnego w klimacie – trochę muzyki i trochę słów… bez muzyki. 8 października (sobota) Czytelnia Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16 zamieni się w kameralną salę koncertową. Na „scenie” wśród książek (ta akustyka!) Zagrali i Poszli zagrają niezwykły (choć nie pierwszy!) koncert akustyczny. W tym samym składzie osobowym, ale (prawie) bez prądu, trochę innych instrumentów niż w konwencjonalnym koncercie. Usłyszymy ukulele, mandolinę, banjo, skrzypce, akordeon, gitary czy perkusjonalia. Pojawi się też kilka nowych utworów. Po „hamerykańsku” wystąpi perkusista ZiP Darek Jóźwiak – wykona „Ring of Fire” Johnny’ego Casha. No i usłyszymy też „Bezimiennego wędrowca”, czyli autorską interpretację „Wayfaring stranger”. Do tej tradycyjnej amerykańskiej melodii lider ZiP Andrzej Janka napisał polski tekst. Będzie to idealne muzyczne przejście do przerywnika. Bo koncert przedzieli krótka, acz przeciekawa!, rozmowa o tekstach w piosence. Jaka jest przyszłość piosenki literackiej? Jak ważny jest tekst w piosence? Jak (trudno) pisze się teksty coverów?
UWAGA – obowiązują ZAPISY via mail: projekty@biblioteka.gniezno.pl
19:00 -19.40 Koncert „Zagrali i Poszli akustycznie” cz. 1.
19:40 – 20:10 Ostatnia zwrotka czy kolejny wers? – rozmowa o tekście w piosence literackiej.
20.10 – 20.45 Koncert „Zagrali i Poszli akustycznie” cz. 2.
Ze względu na kameralny charakter koncertu, obowiązują zapisy: projekty@biblioteka.gniezno.pl lub ew. tel. 61 426 32 61 w. 3.
Koncert odbywa się w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content