293924594_1491636624582482_316183175983264225_n

Zaczytana “Dwójka”

Lato to czas, w którym chcemy wypocząć, oderwać się od codzienności. Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie. To właśnie dzięki książkom możemy przebywać w innym świecie, odsunąć na bok wszystkie zmartwienia i wejść w magiczny świat wyobraźni.

Czas letniego wypoczynku już za nami. W tym okresie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły spędzić swój wolny czas wspólnie z biblioteką. Okazją ku temu były różne atrakcyjne propozycje przygotowane przez Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

W ramach programu „Blisko” pytaliśmy się naszych czytelników za co lubią Bibliotekę”. Odpowiedzi były bardzo pozytywne, czasami wręcz wzruszające. Lubicie nasz Państwo za „wspaniałą obsługę”, za umiejętny dobór literatury, za książki, które w trudnych czasach pełnią rolę terapeutyczną….”

My ze swej strony będziemy dalej się starać.

Z wakacyjnych wojaży czytelników otrzymaliśmy widokówki, zdjęcia, wspaniale prace plastyczne w ramach zabawy bibliotecznej „Co słonko widziało?” z okazji Roku Marii Konopnickiej.

Dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach związanych z kalendarzem świąt nietypowych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom: „Marzenia samotnego psa”  z okazji Dnia Psa; Wyhoduj sobie żabę z papieru” z okazji Dnia Żaby; „Co jest w koszyku Czerwonego Kapturka?” dla upamiętnienia Dnia Czerwonego Kapturka.

Podsumowując był to ciekawy i mile spędzony czas z biblioteką.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content