340795952_1306697769877874_6269364833571236224_n

Za nami kolejne spotkanie Klubu ,,Bajkopomagajki” Książki dla Dzieci i Rodziców

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, zatem temat spotkania był oczywisty. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnicę ochrony naszej planety poprzez prezentację licznych książek o tematyce ekologicznej. Poznaliśmy również Pieńka, bohatera książki ,,Pieniek otwiera muzeum” Ashild Kanstad Johsen, którego pasją są spacery po lesie i zbieranie wszystkich skarbów. Swoją kolekcję w sposób kreatywny zamienił w dzieła sztuki, poznając tym samym czym jest recykling.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć kodeksu ekologa oraz zadania związanego z prawidłową segregacją odpadów. Przysięga ekologa i podpisy złożone na niej wszystkich uczestników były wyłącznie formalnością.

Spotkanie z książką urozmaicił eksperyment przeprowadzony przez partnera Klubu BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej. Wykorzystanie chemicznych substancji pozwoliło uczestnikom wyczarować planetę.

Cieszymy się bardzo, że pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia odbyły się w licznej grupie. Zapraszamy na kolejne spotkanie 10 maja na godz. 17 do Filii nr 9!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content