95809528_1896320590504941_1030643489336983552_o

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – zapraszamy do zabawy

Szanowne i Szanowni: Bibliotekarki i Bibliotekarze, Nauczycielki i Nauczyciele, Mamy i Tatusiowie, Czytelniczki i Czytelnicy!

Dzisiaj obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tym samym rozpoczął się 17 Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Od lat staramy się aby nasza biblioteka była placówką rodzinną łączącą pokolenia. Stąd nasz udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, tworzenie programów typu „Biblioteka pokoleń”, „ Biblioteka dla pierwszaka” itd. Dlatego Tydzień Bibliotek to dla nas też Tydzień Czytelników. Zawsze odchodziliśmy go hucznie o czym świadczą poniższe zdjęcia.
Dzisiaj też zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w naszej zabawie. Chcemy spiąć klamrą Tydzień Bibliotek z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, który rozpoczyna się 30 maja. Doroczne święto czytelnicze odbywać się będzie pod hasłem „ Cała Polska czyta o zwierzętach”!
Przysyłajcie Państwo, przez cały maj, na adres promocja@biblioteka.gniezno.pl zdjęcia ukazujące, jak czytacie dzieciom książki, jak Wasi milusińscy czytają, a jeżeli cichym bohaterem zdjęcia będzie też domowe zwierzątko, to jeszcze lepiej. Przesyłane zdjęcia będą publikowane na profilu biblioteki na Facebooku i na naszej stronie internetowej w Tygodniu Czytania. Możecie je Państwo w dowcipny sposób podpisać.
Do czytania i do robienia zdjęć zachęca nieustannie Amelia Czytalska w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zasmakujmy w bibliotece i w książkach!