324536064_895887798509585_499734296811137513_n

Z nową energią i entuzjazmem Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaczyna 2023 rok

Podczas dzisiejszego briefingu opowiadaliśmy przedstawicielom lokalnych mediów o planach biblioteki na najbliższe tygodnie i nie tylko.
Zespół gnieźnieńskiej książnicy przygotował szereg działań, wydarzeń i atrakcji dla dzieci i dorosłych związanych z obchodzonymi w tym roku ogólnopolskimi rocznicami (100-leciem urodzin Wisławy Szymborskiej oraz 230. rocznicą urodzin Aleksandra Fredry), II etapem projektu „Rozczytana Koalicja” i otwierającym go gnieźnieńskim queście. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć II etapu będzie Konkurs Inicjatyw Oddolnych. Przedstawiliśmy także bogatą ofertę zajęć na zbliżające się ferie zimowe. Filie biblioteczne przy ul. Kruczej 3, ul. Staszica 12a oraz na os. Orła Białego 18 przygotowały zabawy i konkursy pod tytułem „Pracownia Zaśnieżonej Sowy”. Natomiast w Wypożyczalni dla Dzieci na najmłodszych czeka „Zima w literaturze i naturze”, czyli codzienna porcja zabaw czytelniczo-animacyjnych.
O wszystkich wydarzeniach będziemy wkrótce informować szerzej na naszych kanałach!