IMG_3251

„Z Ciocią Jadzią przez świat”

Wspaniałym gościem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna była Eliza Piotrowska, wyjątkowa pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, która na co dzień mieszka w Brazylii. Twórczyni znanej serii o Cioci Jadzi i jej bratanicy Oliwii w barwny sposób opowiedziała dzieciom historię swojego życia i pisarstwa. W prawdziwy zachwyt wprawiła wszystkich szmaciana lalka podobizna Cioci Jadzi, która towarzyszy pisarce podczas wizyt u Czytelników.

Uczniowie mogli poznać „od kuchni” pracę pisarza oraz ilustratora, zadać intrygujące ich pytania, a także przekonać się, jak przemiłą i ciepłą osobą jest Eliza Piotrowska, autorka również takich książek, jak: „Tupcio Chrupcio”, „Święci uśmiechnięci” czy „Szneka z glancem”, polecane do czytania przez akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W drugiej części spotkania uczestnicy zasypali p. Elizę prawdziwym gradem pytań, chcąc wiedzieć wszystko o Gościni. Dowiedziały się, że „ciocia Jadzia” zaczęła tworzyć już jako czteroletnia dziewczynka, a w rozwoju talentu pomogła jej znana poetka Danuta Wawiłow. Przekonali się o tym, jak wspaniale i z ogromnym poczuciem humoru pisarka pisze w swoich książkach o świecie, który nas otacza. Dzieci z zachwytem słuchały opowieści i obiecały, że na tym spotkaniu nie skończy się ich przygoda z biblioteką i książkami. W gnieźnieńskiej książnicy została stworzona swoista rozczytana koalicja.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content