449042633_1484944395442632_3363660532296721351_n

Young adult czyli co czytają młodzi 

Prawdy oczywiste dotyczące młodości są takie, że po pierwsze młodzi zmieniają świat, a po drugie są nieustanym zmartwieniem dla starszych. I ostatecznie można powiedzieć, że te dwie zasady znalazły swoje odzwierciedlenie w rozmowie, jaką zainspirowała książka młodej gnieźnianki Wiktorii Nowak “When I met you”. W wyjaśniającym obowiązkowym zestawie pytań kto, co i dlaczego referujemy: otóż członkowie Klubu Dyskusji o Książce znani ze swojej czytelniczej wszechstronności wzięli na warsztat literaturę young adult.
Rozmowę poświęconą tytułowi “When I met you” porównać by można do silnych fal morskich – od głosów żarliwego wsparcia dla młodych, po całkowitą krytykę jakości ich twórczości. Trzeba przyznać, że to była dyskusja pełna interesujących wypowiedzi i przemyśleń. Było o fatalnej jakości warsztatu literackiego młodych autorek, zżymano się na brak redaktora, którego zadaniem jest właśnie szlifowanie umiejętności twórców, o niepokojących, a czasem niewskazanych treściach jakich w gatunku young adult jest całkiem sporo, o tym, dlaczego, i jak, zmienia się język młodzieży, o przyszłych kierunkach literatury, wreszcie o tym, czy lepiej czytać słabą literaturę, czy może lepiej nie czytać wcale. Choć młodzi ludzie byli głównym tematem rozmowy, odbiorcy książki to zdecydowanie ludzie już dojrzali – być może z tego względu tytuł wydał się rozmówcom absolutnie niepociągający. Trudno, aby stało się inaczej – autorka książki (licealistka) opisała raczej swoje wyobrażenia o rzeczywistości niż to, co jest nimi autentycznie.
Przed członkami czytelniczego teamu wakacyjna przerwa na: zaczytanie, ładowanie baterii słońcem, cudownym lenistwem i turystycznymi odkryciami. To także czas na zapoznanie się z kolejną książkową propozycją, którą jest: “Mężczyzna imieniem Ove” autorstwa Fredrika Backmana. Na spotkanie poświęcone pozycji zapraszamy 27 sierpnia (we wtorek) o godz. 18.00 do biblioteki przy ul. Staszica 12a. 
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content