023-05-29 094934

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniach 29 maja – 7 czerwca zapraszamy do udziału w największym dorocznym święcie czytelniczym – XXII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

W  święto czytania organizowane od 2002 r. przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna włącza się w  realizację od samego początku, przygotowując bogaty program imprez. W roli lektorów literatury dziecięcej występowali artyści, politycy, przedstawiciele różnych zawodów, którzy starali  się rozpalić w najmłodszych pasję czytelniczą.

Seanse literackie rozpoczynają się zawsze odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Co roku formuła akcji jest urozmaicana. W tym roku TC odbywa się pod hasłem „ Książka to ogród”. Rozpoczynamy od spotkania z Laurą Baucz autorką książki „Opowiadamy o emocjach”. W kolejnych dniach odbędą się imprezy czytelnicze w szkołach i w przedszkolach gnieźnieńskich, podczas których będziemy udowadniać, że książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni. Spotkamy się w metaforycznym ogrodzie słów czyli bibliotece. Chcemy zabrać dzieci w podróż do różnorodnych książkowych światów, niezwykłych przygód i ciekawych bohaterów literackich.

Czytajmy 20 minut dziennie, codziennie. Pamiętajmy o tym.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content