szegetzpreteksty

XI PRETEKSTY: Szegetz – koncert

Na finał piątkowych spotkań w ramach PRETEKSTÓW, czyli dokładnie w połowie emocji i wrażeń, jakich dostarczy festiwal – koncert.

O odpowiednią temperaturę muzycznych emocji zadba Szegetz. Mając w pamięci ubiegłoroczny występ, nie mamy obaw co do wrześniowych chłodów – występ na pewno rozgrzeje publikę do czerwoności.

Szegetz – to muzyczna inkarnacja slamera z poetyckim dorobkiem. Gdzieniegdzie publikowany. Ma na koncie koncerty w ramach Festiwalu Malta i teatrze, grywał na skłotach, uniwersytecie i ciężarówce jeżdżącej po Warszawie. Obecnie kończy prace nad debiutanckim wydawnictwem rapowym pt. „Przedświt EP”.

„Przedświt” to epka o porażkach, gapieniu się nocą w gwiazdy; o sarnach, miłości, chodzeniu po ulicy, oddechu i krwi. Stylistycznie nawiązuje od eksperymentalnego hip-hopu po atmosferyczne odmiany trapu, ale całość materiału łączy brzmienie, które charakteryzuje przestrzenność, brud, głębokie i przesterowane dźwięki.

 

XI Festiwal Literacki Preteksty organizują: Miasto Gniezno wraz z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna.
Wsparcia udzielają partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury, Stary Ratusz w Gnieźnie, Stowarzyszenie “Ośla Ławka”, Latarnia na Wenei, Stowarzyszenie “Fantasmagoria”, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content