DSC_6880

Wystawa “Zasypiam” Wiktorii Młynarczyk i Adrianny Rakowskiej

Jeszcze do 26 października można oglądać wystawę “Zasypiam” dwóch młodych artystek: Wiktorii Młynarczyk i Adrianny Rakowskiej. Podziwiać można ją w holu bibliotecznego budynku przy ul. Staszica 12a.
Na ekspozycji znalazło się  dziewiętnaście grafik. To, wybrana przez autorki, a stworzona na potrzeby licencjatu, część powieści graficznej pod tym samym, co wystawa tytułem.

Grafiki bazują na minimalistycznej gamie barw: szarości, czerni, bieli i bardzo oszczędnie dodanych elementach czerwieni. Ta czerwień ma zarówno znaczenie dynamiczne, jak i symboliczne. Sam obraz tworzy bardzo sugestywną opowieść. Jeśli dodać do tego bardzo osobistą historię, która została przedstawiona w sposób niezwykle subtelny odwołując się do skojarzeń budowanych na zasadzie: obraz – słowo, otrzymujemy doskonałą sztukę.
Prace autorek śmiało można nazwać prawdziwym artystycznym odkryciem roku.  Wydaniem tytułu już zainteresowało się jedno z wydawnictw.

Ekspozycja jest częścią VII Festiwalu Fyrtel zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna oraz Miasto Gniezna.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje 2021”.
Zdjęcia Dawid Stube.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content