plakat Titanic - poprawiony

Wystawa „Titanic” do obejrzenia w naszej bibliotece

Pierwsza wystawa, na którą zapraszamy w nowym roku, powstała jako efekt marynistycznej pasji naszego kolegi bibliotekarza. A dokładniej – zainteresowania brytyjskim transatlantykiem RMS Titanic. Historia statku zainspirowała Igora Kopę już dwie dekady temu, gdy był jeszcze dzieckiem. Temat stał się jego prawdziwym hobbystycznym konikiem – przez lata zebrał bogaty zbiór książek ze słynnym liniowcem, od beletrystycznych po popularnonaukowe. Perłą w tej kolekcjonerskiej koronie jest “The Loss of the S.S. Titanic” Lawrence’a Beesley, książka wydana w Londynie zaledwie trzy miesiące po katastrofie statku.
Na wystawie prezentujemy właśnie część tych wydawnictw oraz tematyczne rysunki (technika biały węgiel na czarnym papierze) Igora, który jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawę można oglądać do połowy lutego, w holu budynku Biblioteki przy ulicy Staszica 12a.