315528735_3240312256232537_6875611544070250257_n

Wystartował nowy biblioteczny escape room

Znany polski pisarz, odpowiedzialny za wydanie wielu bestsellerowych horrorów, Stefan Król, zaginął. Ma na koncie takie hity jak “Karina” “Cmętasz dla roślinkuf” i “niebieski kilometr”. Poszlaki zaprowadziły policjantów do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna… prawdopodobnie jeden z pracowników jest zamieszany w porwanie! Kto jest sprawcą? Zastępca dyrektora, Andrzej Golona? Nowa pracownica, Dżesika Bjel? A może nielubiana przez czytelników Jadwiga Kalosz? Jakie motywy nim, lub nią, kierowały? I przede wszystkim: gdzie przebywa porwany? Na te pytanie będzie musiała odpowiedzieć grupa detektywów, która została zatrudniona przez bibliotekę!

Wczoraj mieliśmy okazję przeprowadzić pierwsze gry w naszym nowym bibliotecznym escape roomie! Pierwsi uczestnicy ocenili historię wykreowaną w murach naszej czytelni jako “ciekawą i nieoczywistą”, a poziom zagadek jako “wysoki, ale do pokonania”.

Pokój zagadek “Zaginięcie Stefana K.” czeka jeszcze kilka drobnych zmian, ale już niebawem każdy chętny będzie mógł wziąć udział w rozgrywce i rozwikłać tę niezwykłą sprawę kryminalną. Czekajcie na wieści!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content