362400323_965118954798008_1861804637063491426_n

Wyprowadź książkę na spacer

Wakacje sprzyjają lekturze. Plażowanie, długie podróże w miejsca wypoczynku, czy po prostu chwila oddechu od pracy i szkoły to idealne momenty, żeby sięgnąć po dobrą książkę. Warto odwiedzić bibliotekę zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Tym bardziej, że oprócz książek, można w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, natrafić na obchody nietypowych letnich świąt np. Dnia Psa, Dnia Żaby, Czerwonego Kapturka czy Pszczółki Mai.

W Filii nr 2 „Pod Sówką” gnieźnieńskiej książnicy przy ul. Staszica 12a można było się zapoznać z prezentacją wydawnictw o psich czworonogach pt. „Książki na cztery łapy i ogon”. Punktem wyjścia zabaw plastycznych i literackich w Dniu Żaby była znana bajka o księciu zamienionym w zielonego płaza przez złośliwą czarownicę. Niestety wbrew zachęcającemu tytułowi cyklu konkursów „Pocałuj tę żabę”, żadna czytelniczka nie chciała się przekonać czy bajka była prawdziwa. Za to z ochotą dzieci zamieniały się w Czerwonego Kapturka i wybierały łakocie z koszyczka, kierując się hasłem dnia „Czerwony Kapturek to ja”. „W Pracowni wakacyjnej sowy” nie zabrakło również wspaniałych pszczółek.

Nie tylko w takie nietypowe dni warto przyjść do biblioteki, bo przecież powodów do czytania jest tyle, ile dobrych książek. I warto je czytać dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

   

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content