rafalj

Wykład Rafała Jurke: “Przestępczość w Gnieźnie od połowy XIX wieku do września 1939 roku”

Klub “Włącz ciekawość” zaprasza na wykład, który odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. o godz. 17:30 w Czytelni Biblioteki Głównej, ul. Mieszka I 16.

Rafał Jurke – kulturoznawca, licencjonowany przewodnik turystyczny, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Autor pierwszego gnieźnieńskiego pitawalu – książki “Kryminalne Gniezno”. Współinicjator opracowania autorskich tras turystycznych po Gnieźnie, m. in. “Szlakiem gnieźnieńskich lecznic”, “Kryminalne Gniezno”. Autor wystawy poświęconej okupacyjnym realiom w trakcie II wojny światowej w Gnieźnie. Pomysłodawca i twórca internetowej wyszukiwarki grobów zagrożonych likwidacją i grobów osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.

W swoim wykładzie prelegent przedstawi wybrane czyny przestępcze dokonane przez gnieźnian w mieście lub poza nim. Zajmie się także niektórymi przestępcami, którzy byli w naszym mieście na “gościnnych występach” oraz czynami przez nich popełnionymi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.