IMG_1992

Wspólne gnieźnieńskie świętowanie Dnia Bibliotek i Bibliotekarza

8 maja, dokładnie w Dzień Bibliotekarza, Bibliotekarek i Bibliotek pracownicy gnieźnieńskich i okolicznych książnic byli razem BLISKO. W samo południe Bibliotekarki i Bibliotekarze zrobili sobie wspólne zdjęcie na gnieźnieńskim Rynku.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna w myśl zasady sieciowania między instytucjami zaprosiła do wspólnego świętowania w restauracji Misz Masz wraz z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budaszem zastępcę Dyrektora Narodowego Centrum Kultury ds. profesjonalizacji i wsparcia sektora kultury – Michała Rydzewskiego oraz koordynatorkę programu „BLISKO” NCK – Ilonę Spałek – Adach. Wśród pozostałych zaproszonych gości nie zabrakło również delegacji z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, kierownictwa i zespołu bibliotek publicznych powiatu gnieźnieńskiego: Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kłecko, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Czerniejewo, Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieleszynie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie, Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Witkowo, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Trzemesznie, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Oddział w Gnieźnie, Biblioteki Instytutu Kultury Europejskiej, Biblioteki Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej „Milenium”, Biblioteki Akademii Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Biblioteki Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, Bibliotekarzy szkół ponadpodstawowych w Gnieźnie: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3, Zespół Szkół Technicznych, Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Milenium” oraz Bibliotekarzy szkół podstawowych w Gnieźnie: Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12 i Szkoły Podstawowej Milenium oraz oczywiście Dyrektora wraz z Zespołem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Po przywitaniu przez Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Piotra Wiśniewskiego, głos zabrali Prezydent Tomasz Budasz oraz Michał Rydzewski i przedstawicielki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Po części oficjalnej nadszedł czas na prawdziwe sieciowanie, rozmowy Bibliotekarek i Bibliotekarzy przy wspólnych stołach, wspólny toast oraz snucie dalszych bibliotecznych planów na przyszłość. Świętowanie uświetnił występ zespołu SAID – Darek Pajkert – Kierownik Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz Andrzej Janka wykonali kilka utworów, w tym oczywiście piosenkę o bibliotece – „Papierowe królestwo”. Na wszystkich czekał przepyszny (i przepiękny) książkowy tort z Pracowni Cudu w Gnieźnie.

Na pamiątkę wspólnego spotkania każdy z gości mógł pozostawić swój wpis na pamiątkowej tablicy. Bibliotekarki i bibliotekarze spędzili swój dzień w atmosferze radości, podziękowania za ich pracę i pełni nowej energii i pomysłów.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content