1687329365339

Wspólne czytelnicze świętowanie urodzin Krzysztofa Szymoniaka

Z okazji 70. rocznicy urodzin autora książki „365 – Archeologia Pamięci”, która przypadała dokładnie we wtorek 20 czerwca, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz Zarząd Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprosili do wspólnego świętowania w Czytelni Biblioteki Głównej.

We wtorkowe popołudnie można było porozmawiać z Krzysztofem Szymoniakiem,wpisać się do jego osobistej Księgi Pamiątkowej, oraz otrzymać specjalnie na tę okazję skomponowany przez pisarza numerowany i sygnowanych autografem tomik poetycki pt. „3 poematy, oda oraz inne bajki”.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji kultury zarówno z Gniezna jak i Krotoszyna, Cieszyna czy Poznania. Wśród miłych i owocnych urodzinowych rozmów nie zabrakło wspomnień początków grupy literackiej “Drzewo” i ruchu literackiego w Gnieźnie, a także ważnej roli Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Wcześniej tego samego dnia w gnieźnieńskim magistracie Krzysztof Szymoniak odebrał Odznakę Honorową “Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, przekazaną przez Czesława Kruczka, Zastępcę Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki UMWW.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content