IMG_2019

Wspaniali Nauczyciele uczą… miłości do literatury!

„Wspaniali nauczyciele” – tak nazwaliśmy wyróżnienie dla gnieźnieńskich nauczycieli, którzy popularyzują  – wespół z biblioteką – czytelnictwo wśród najmłodszych. Nie dość, że uczą dzieci i młodzież: matematyki, geografii, chemii czy biologii, to jeszcze uczą czytania i miłości do literatury! Słowem, są prawdziwymi Ambasadorami Czytania!

I dlatego na każdym pikniku czytelniczym chcemy im podziękować za ten wysiłek i cenny wkład i za to, że oprócz promowania szkolnych bibliotek, zachęcają też uczniów do odwiedzania publicznej placówki! Serdecznie im dziękujemy!

I życzymy wszystkim pedagogom udanych wakacji oraz wielu gorących lektur na lato, niekoniecznie obowiązkowych!

VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem został zrealizowany w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.