ksiazkowabracstopy (18)

Wolontariusze z “Książkowej braci” na spotkaniu z fizjoterapeutką

Paulina, dziewczyna z sąsiedztwa, od lat związana z osiedlową „Dwójką”. Jako dziecko częsty gość w bibliotece – z rozrzewnieniem i sentymentem wspomina wizyty w murach książnicy. Dzisiaj kwalifikowany fizjoterapeuta. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego, jest absolwentką  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przez 3 lata pracowała w Klinice Chiropraktycznej w Wielkiej Brytanii pod okiem jednego z najlepszych chiropraktyków w tym kraju. Przez 13 lat trenowała zawodowo triathlon, więc praca ze sportowcami nie jest jej obca. Może pochwalić się też doświadczeniem zarówno w pracy z dziećmi jak i osobami starszymi.

Jej dążeniem jest poprawianie jakości życia swoich pacjentów oraz pokazanie im, że ciało to świątynia, o którą należy się troszczyć. Wykonuje terapie fizjoterapeutyczne mające na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego i stresu.

Kiedy dowiaduje się, że w gnieźnieńskiej książnicy pojawia się nowa usługa „Książka na telefon” a w jej realizacji pomaga grupa wolontariuszy, chętnie zgadza się podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na warsztatach integracyjnych. Spotkanie grupy spod znaku „Książkowej Braci” właśnie za nami. Odbyło się w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a i miało charakter otwarty.

Wśród uczestników spotkania było wielu gości, którzy z ciekawością wysłuchali informacji o działaniach odbywających się w ramach usługi „Książka na telefon”, a jednocześnie skorzystali z fachowych porad pani Pauliny Andrzejewskiej.

Usłyszeliśmy m.in.:
– jak przygotować domową „miksturę” na zmęczone stopy,
– jakich błędów unikać podczas chodzenia,
– jak pomóc zwalczyć ból poprzez automasaż,
a także poznaliśmy serię ćwiczeń, które miejmy nadzieję staną się codzienną rutyną naszych wolontariuszy.

Warsztaty te stanowiły swego rodzaju nagrodę za ich trud podjęty na rzecz działań na rzecz usługi „Książka na telefon” przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Czy ten wspólnie spędzony czas był owocny?
Obejrzyjmy fotorelację, która z pewnością odpowie nam na to pytanie…