Kwiecień wiosna (5)

Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana…

Słowa Jana Brzechwy „Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana….” świadczą o tym, że poeci uwielbiają pisać o tej najpiękniejszej porze roku. Wszyscy szukają oznak wiosny w przyrodzie, a w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna szliśmy jej tropem poprzez wiersze klasyczne, współczesne i pisane przez młodych czytelników.

Zaproponowaliśmy czytelnikom tworzenie wierszy z wycinków gazet. Słowa i frazy zostały zapożyczone z różnych źródeł, czyli odnalezione, a następnie łączone ze sobą tak, aby miały nowy sens. Dzięki zabawie słowem zostały stworzone wiersze bez ograniczeń fabuły, gramatyki czy składni.  Powstał swoisty „Kolaż poetycki”.

Natomiast warsztaty „Wiosna, ach to Ty” umożliwiły młodym ludziom poznanie sylwetki Wisławy Szymborskiej poprzez zabawy z książkami.

Uczestnicy warsztatów bardzo chętnie wezmą udział w konkursie bibliotecznym Zabawa w lepieje”, czyli tworzenie dwuwersowych, żartobliwych wierszyków na oswajanie rzeczywistości, np.

„Lepiej wynieść się z osiedla,
niż tu przełknąć choćby knedla”

W. Szymborska

Zapraszamy do udziału w zabawie każdego z wyobraźnią i poczuciem humoru, zarówno indywidualnych czytelników, jak i całe rodziny, grupy przedszkolne i szkolne w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Lepieje można zostawiać w naszych bibliotecznych filiach lub przesyłać na adres filia2@biblioteka.gniezno.pl

Regulamin dostępny na stronie.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content