IMG_1915

“Wielkopolskie biblioteki dla Ukrainy – forum dobrych praktyk” – opowiadamy o naszych inicjatywach

Od początku wojny w Ukrainie staramy się wspierać ludzi zmuszonych do ucieczki, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Robimy to po swojemu – dbając przede wszystkim o edukację i stawiając na literaturę. Dziś dzieliliśmy się doświadczeniami, które powstały w związku z trudną sytuacją. O naszych bibliotecznych inicjatywach na forum bibliotekarzy z Wielkopolski opowiadała dziś Ewa Jaworska. Mogliśmy pochwalić się zajęciami biblioterapeutycznymi dla szkół i przedszkoli pn.: “Książki, które dodają odwagi”, zbiórką materiałów plastycznych dla dzieci z Ukrainy “Kuferki wyobraźni”, darmowym zapisem dla uchodźców czy integracyjnymi warsztatami dla rodziców z dziećmi z Polski i Ukrainy “Środowe inspiracje”.

Webinar “Wielkopolskie biblioteki dla Ukrainy – forum dobrych praktyk”  organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną Centrum Animacji i Kultury w Poznaniu pozwolił także posłuchać o działaniach innych bibliotek z naszego województwa wobec goszczących w ich rejonie uchodźców z Ukrainy.