296279973_468485291783417_2124013838526276539_n

Wieczór z IX Slamem im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie

Właśnie kończył się lipiec, za oknami padał deszcz a w szumie rozmów klienteli baru słychać było poetyckie wersy. Tak wyglądał wieczór z IX Slamem im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie. Impreza poetycka powstała na kanwie współpracy Stowarzyszenia Ośla Ławka i Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna podobnie jak w roku ubiegłym otworzyła Festiwal Literacki PRETEKSTY.

Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe publika i bohaterowie wieczoru – czyli slamerzy i slamerki zaproszeni zostali pod dach – do Dobrego Browaru.

Oprócz Gnieźnian wersami swojej twórczości – czytanymi, czy też mówionymi z pamięci, dzieli się goście z Wrocławia i Poznania.
Ostatecznie po bardzo wyrównanym głosowaniu trzecie miejsce zajął Michał Grzebieniak, drugie Tomasz z Bydgoszczy, a pierwsze Paweł Szegetz.
Przypominamy, że w tym roku, po raz pierwszy slam im. F. Rabelais będzie finałem i ukoronowaniem mini-poetyckiej ligi, której zwycięstwo gwarantuje udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu w Poznaniu.

Pula nagród to 900 zł. Nagroda ta obejmuje wszystkie miejsca na podium.

Festiwal Preteksty organizują: Miasto Gniezno wraz z Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.
Wsparcia udzielają partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Wzgórze Lecha, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie.

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content