IMG_5513

Warsztaty z Kicią Kocią

Bajanka i Kicia Kocia zdobyły serca najmłodszych czytelników podczas spotkań w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Dzieci odwiedziła w Filii nr 2 „Pod Sówką” i w Wypożyczalni dla Dzieci Biblioteki Głównej Bajanka czyli Monika Skikiewicz – logopeda, filolog, pedagog i  instruktor teatralny. Z Bajanką przyjechała Kicia Kocia, najbardziej kochana przez najmłodszych czytelników literacka kotka, bohaterka bajek Anity Głowińskiej. Książki o Kici Koci podbiły serca wielu dzieci  i… ich rodziców. Przygody uśmiechniętej kotki o wielkich oczach polecane są do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kreatywne warsztaty Bajanki, w czasie których były eksperymenty, zagadki, głośne czytanie wszystkim bardzo się spodobały. Nie zabrakło zabaw z puzzlami, zajęć ruchowych i muzycznych,  pamiątkowych autografów i unikalnych pieczątek – które tego dnia zdobiły ręce wszystkich uczestników. Jednak najważniejszym tematem spotkania było przesłanie, że dobro zawsze do nas wraca, dlatego powinniśmy często obdarzać ludzi wokół uśmiechem i serdecznym słowem.

Warsztaty odbyły się ramach projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 (program Narodowego Centrum Kultury „Blisko”)

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content