OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warsztaty teatralne zza kulis

To jest opowieść o przekraczaniu. O odwadze wyruszania w nieznane. A także o sile wyobraźni. Tym wszystkim jest teatr dla tych, którzy zdecydowali się na zamianę miejsc. Z wygodnych foteli widza ruszyli w stronę sceny.
Mamy szansę podglądać ich podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Tomka Kujawskiego. Mają już za sobą pierwsze wprawki. Wcześniejsze spotkania poświęcili bowiem na pracę z ciałem, ruchem scenicznym a także ćwiczenia związane z operowaniem elementami scenografii i rekwizytem. Teraz przyszedł czas na improwizowane scenki rodzajowe.
Kiedy widownia jest jeszcze nieobecna można pozwolić sobie na eksplorowanie różnych form ekspresji i sposobów prezentacji. Jeśli tylko poczują w sobie wyzwalającą moc sceny, stanie się ona dla nich miejscem nieustanych powrotów. Jednak bez względu na to, czy zdecydują się związać z rolą aktora na dłużej, czy porzuca ją na rzecz innych zainteresowań – młodość jest odpowiednim czasem na próby.

Zdjęcia Anna Farman

Warsztaty teatralne realizowane są w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content