pyry (5)

Warsztaty gwarowe dla przedszkoli “Pyry w tytce”

Dla niektórych „bez pyrów” nie ma obiadu. Niezależnie jednak od kulinarnych upodobań, pyry są obowiązkowe – w gwarze wielkopolskiej! I dlatego nasze warsztaty gwarowe dla dzieci przedszkolnych – „Pyry w tytce” – mają tę pyszną bulwę w nazwie. Dziś odbyły się pierwsze warsztaty z tego cyklu – na kolejne można się jeszcze zapisywać! Zapraszamy grupy przedszkolne do Filii nr 2 gnieźnieńskiej biblioteki przy ul. Staszica 12a. Zapisy pod numerem 61 426 40 54.
Na pierwsze warsztaty przybyły maluchy z Przedszkola nr 8 w Gnieźnie. Zajęcia – z pyrą w roli głównej – przygotowała i poprowadziła kierownik Filii nr 2 BPMG Ewa Jaworska. To było wyjątkowo „smakowite” połączenie dobrej zabawy z nauką podstaw gwary. A jak nauczyć dzieci podstawowych słów w gwarze? Najlepiej poprzez czytanie, gry i zabawę. Zajęcia dla dzieci oparte są na książkach „Heksa na hulajpecie czyli fraszki z naszego fyrtla” Rafał Rosoła i „Szneka z glancem” Elizy Piotrowskiej. Skutecznie pobudzają wyobraźnię językową dzieci i uczą świadomego korzystania z bogactwa gwary gnieźnieńskiej.
Zatem, przedszkola zapisujcie się – 61 426 40 54. Niech maluchy blubrają po naszemu!

Projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Tu blubramy po naszemu!” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content