sandrachile-aUu6ihmVE8s-unsplash

Wakacyjny sukces według KDoK

Każda istota ziemska potrzebuje odpoczynku. To podstawa zdrowia: cielesnego i duchowego. W pracy robimy przerwy na kawę, po całym dniu aktywności udajemy się na spoczynek, a kiedy zbliża się lato – wybywamy na urlopy. Potrzebujemy zmiany perspektywy, czasem snu, słońca, czasu na “nic nie robienie” i czasu na to, co lubimy najbardziej.

Dla miłośników słowa pisanego jest to czytanie. Książkolubni z utęsknieniem czekają na czas urlopu. Mają wielkie plany, długie listy i półki zapełnione właśnie tymi propozycjami czytelniczymi, które czekały na ten moment.
Jeśli przy swych czytelniczych zapędach nie zapomina się o słońcu, sezonowych delicjach kraju nad Wisłą (porzeczkach, wiśniach, fasolce szparagowej czy cukinii), boskich wieczorach w temperaturach pokojowych – to jest naprawdę dobrze. Jeśli dodatkowo uda się skorzystać z propozycji towarzyskich – to już bardzo dobrze, a jeśli w grę wchodzą jeszcze propozycje kulturalne, to trzeba przyznać – mamy sukces! Mowa naturalnie o sukcesie wypoczynkowym.
I my Państwu takiego sukcesu życzymy. I jesteśmy przekonani, że w tym roku to nie będzie wcale trudne. I już tłumaczymy dlaczego: a więc po pierwsze – i najważniejsze – jest Latarnia na Wenei, która w tym roku ma niebanalną, niepowtarzalną i naprawdę atrakcyjną ofertę dla miłośników literatury. Całe dwa miesiące można raczyć się kulturalnie i literacko podczas spotkań autorskich i warsztatów wszelkiego rodzaju. Wśród zaproszonych autorów znajdziemy takie nazwiska jak: Ryszard Ćwirlej, Katarzyna Wągrowska czy Sylwia Chutnik. Jest Królewski Festiwal Artystyczny, który koncentruje się na propozycjach weekendowych. Przez lipiec i sierpień można oddawać się przyjemności słuchania, oglądania i uczestniczenia w ponad pięćdziesięciu imprezach kulturalnych. Od koncertów, przez kino letnie, po teatry uliczne. I do tego olbrzymiego ogrodu przyjemności Klub Dyskusji o Książce dorzuca swój wkład. W ramach I Pikniku Czytelniczego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, pod skrzydłami której działamy, zapraszamy do poznania nas i udziału w akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta “Podaruj wiersz”. Czasem jest tak, że trudno wyrazić słowami rzeczy ważne. Z pomocą przychodzi poezja. Można za jej pośrednictwem wysłać wiadomość do tej drugiej osoby. Podczas pikniku czytelniczego, który odbędzie się 4 sierpnia w Dolinie Pojednania od godz. 14.00, będziemy zachęcać do przygotowywania indywidualnych poetyckich “wiadomości” dla bliskich, a może dla całkiem obcych nam osób.
I tu stawiamy kropkę, choć można byłoby postawić i przecinek. Kończymy życzeniem udanych wakacji spędzonych z sukcesem.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content