354308087_835865748128109_5705402428027197223_n

Wakacje w Bibliotece: Smerfowa zupa

“Wakacje w bibliotece” czy raczej w Wiosce Smerfów?
I tu, i tu – bo w Wypożyczalni dla Dzieci królowały znane wszystkim niebieskie skrzaty. Okazało się, że dzieci (z Przedszkola nr 12 w Gnieźnie – pozdrawiamy!) w teście na znajomość Smerfów wypadają… smerfnie, czyli znakomicie! Znakomicie wcielają się też w rolę, choćby Smerfa Lalusia, który w lusterku widział dziś zabawne miny! To najlepszy dowód na to, że ta bajka ma już kolejne pokolenie fanów. Nawet Gargamel i Klakier mogą liczyć na odrobinę względów gnieźnieńskich przedszkolaków, ba – dziś nawet powstał wspaniały portret tej przebiegłej parki (autorstwa Miłosza)! I to bez pomocy dorosłych!
Śmiało można powiedzieć, że to wakacyjne menu w oddziale dziecięcym, czyli książka “Smerfowa zupa”, przypadła wszystkim do smaku! Czytajcie i oglądajcie Smerfy. No i rzecz jasna odwiedzajcie nas koniecznie codziennie o 11:00 w Wypożyczalni dla Dzieci (ul. Mieszka I 15) – do 14 lipca trwają tu warsztaty “Wakacje w bibliotece”. Jak widzicie – jest na nich smerfastycznie!
“Wakacje w bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content