360167184_813059613690022_8900701609687726542_n

Wakacje w bibliotece… przez różowe okulary!

Jest bardzo okrągły – nawet imię ma okrągłe. Kto? Oczywiście, Pan Kuleczka. Pan Kuleczka przyturlał się dziś do Wypożyczalni dla Dzieci i został tam przyjęty – jednogłośnie – gorąco! Ma on bowiem tę moc, że łatwo zjednuje sobie małych czytelników. Może dlatego, że potrafi zmienić bibliotekę w… salon optyczny! I to taki, gdzie są tylko różowe okulary. A przez te patrzy się najprzyjemniej.

Zresztą, nawet bez okularów widać jak na dłoni, że nasi wakacyjni warsztatowicze mają ogromny potencjał plastyczny. Dziś nasz zespół graficzny przygotowywał bowiem ilustracje i okładki do serii książek o … Panu Kuleczce. I znów artystyczny plon przeszedł najśmielsze oczekiwania. Trzeba przyznać, że pani Annie – prowadzącej „Wakacje w bibliotece”, która sama maluje – rośnie konkurencja. Co jej, jak widzicie, zupełnie nie martwi. Przeciwnie, cieszy ją, że dzieci wciąż tak bardzo lubią rysować, malować, szkicować. Tego zapału, na szczęście, nawet tablety i smartfony nie wygasiły.

„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content