_DSC0226

W pogoni za szczęściem przez pół Europy

Latem 2020 roku, w środku pandemii, Ola Mae, artystyczna dusza, stanęła na życiowym rozdrożu. Zadała sobie wtedy jedno z najważniejszych pytań: co sprawia, że jestem szczęśliwa? Odpowiedź pojawiła się nagle. Ola bez większego przygotowania, kierując się intuicją, wsiadła na rower i pojechała. Za marzeniami, w poszukiwaniu szczęścia, poczucia własnej wartości i odpowiedzi… a może raczej była to forma ucieczki przed swoimi demonami? Nikt nie wyjeżdża w tak długą podróż (15 tys. km), gdy jest w pełni szczęśliwy. Wyprawa stała się dla Oli lekcją, autoterapią, w której nie brakowało łez, ale też zachwytu i wielu nowych przyjaźni, które przetrwały do dziś.

Pracę fotografki z celebrytami w USA zamieniła na podróż w poszukiwaniu siebie i… swojego małego czarnego najlepszego przyjaciela – charakternego kota Fryderyka. Niestety koci podróżnik nie przepada za publicznymi wystąpieniami, ale wśród publiczności gościł u nas uroczy psi słuchacz.

Ola wciągnęła gości w swoją niezwykłą, pełną humoru, ale też trudnych momentów opowieść. Jak sama zaznacza, istotnym elementem jej wyprawy była rozumiana dwojako samotność: stan przebywania bez towarzystwa, ale też osamotnienie i stan izolacji, gdy najgorsze dla podróżniczki były samotne noce w namiocie.
Podróżniczka zakończyła snucie niezwykłej opowieści stwierdzeniem, że wszystko zaczyna się i kończy w głowie. Mimo przeszkód nie można robić kroku w tył, a każdy z nas ma swój własny Everest.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content