IMG_1843

VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem pełen magii!

Nie ma żadnych wątpliwości, są za to setki dowodów w postaci zdjęć, komplementów i podziękowań. Sobotni VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem był najbardziej magiczną imprezą plenerową w Gnieźnie!
 
Ilość atrakcji, czarów, uśmiechów oraz piegów przekroczyła wszelkie piknikowe normy! W sobotę Park Trzech Kultur bezapelacyjnie stał się jednodniową stolicą Pana Kleksa! Wszystko orbitowało wokół tej magicznej postaci!
 
Zaczęliśmy, jak przystało na piknik biblioteczny, czytelniczo – od przeczytania fragmentu Akademii Pana Kleksa – Ambasadorką Czytania była Danuta Wiśniewska, prezes GUTW. Potem piknikujących muzycznie „powitał w naszej bajce” rewelacyjny zespół Bingo! A już w garderobie pod chmurką czekała kolejna zaczarowana ekipa – Teatr Pana O. wraz z całą kleksową świtą!
 
Wszyscy bawili się tak dobrze, że nawet zapomnieli o grawitacji. Nie fruwały dywany, ale stoliki już tak! A wszystkiemu z dystansu (niedużego!) przyglądał się pisarz Jan Brzechwa i jego towarzyszka Pchła Szachrajka! Zaciekawił ich zwłaszcza konkurs na kleksową brodę! Mówimy od razu – nie było szachrajstwa!
 
Było za to dużo dobrej zabawy i magii – o to postarał się nie tylko magik, ale też wszyscy nasi piknikowi współgospodarze. Bo magiczne zaklęcie, dzięki któremu wszystko zadziało jak – nomen omen – w bajce (i które nawet przepędza deszczowe chmury) brzmi: „łączy nas wspólny cel – dobra zabawa wokół książki i czytania!”. I stąd takie zagęszczenie czytelniczych atrakcji na metr kwadratowy (parkowych alejek i trawników)!
 
Obejrzyjcie zbiorczą fotorelację z soboty, bo już za chwilę kolejne! Działo się tak dużo, że musimy piknikowe relacje poporcjować i zaserwować Wam etapami! Dziś i jutro uraczymy Was mnóstwem piknikowych wpisów!
 
VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem został zrealizowany w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content