IMG_6044

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: wolontariusze uhonorowani!

Dziś drugi – i ostatni – dzień relacji piknikowych!
Nawiązując do tematu przewodniego V Pikniku Czytelniczego z Kicią Kocią, można powiedzieć z przymrużeniem oka, że „Pierwsze koty za płoty” naszej usługi „Książka na telefon” miały miejsce w roku 2019, kiedy to narodził się pomysł wdrożenia takiej usługi do stałej oferty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Nikt wtedy nie mówił, że będzie łatwo, a jest… rewelacyjnie!
Od początku mieliśmy wsparcie ze strony Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Razem realizowaliśmy projekt „Seniorzy w akcji”, dzięki któremu pozyskaliśmy środki na profesjonalne wdrożenie nowej usługi.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstała cała siatka pomocy w dostarczaniu książek osobom, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dotrzeć do Biblioteki.
Pomoc ta opiera się głównie na wspaniałych osobach, które zgłosiły się do nas, aby w formie wolontariatu wspomóc bibliotekarzy. Z biegiem lat wolontariusze dzięki spotkaniom integracyjnym stworzyli grupę dobrych przyjaciół, zwaną „Książkowa Brać”.
W uznaniu za ich gotowość w niesieniu bezinteresownej pomocy oraz wieloletnie zaangażowanie na tegorocznym Pikniku Czytelniczym postanowiliśmy uhonorować wszystkich wolontariuszy dyplomami oraz prezentem w postaci książki pt. „Najlepiej w Życiu ma twój kot” autorstwa Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to jesteście!!!
V Piknik Czytelniczy został w ramach zrealizowany projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wsparło organizacyjnie i rzeczowo wiele instytucji, firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content